Συνταξιδεύουμε με άλλα σχολεία…

Το Δ.Σ. Αγ. Μαρίνας Τριλόφου “συνταξιδεύοντας” στο Δίκτυο Συνεργατικών Σχολείων με τα σχολεία Καρπάθου Δωδεκανήσου, Βόνιτσας Αιτωλοακαρνανίας και Νίκαιας Πειραιά σας ξεναγεί στον τόπο του μέσα από ταξιδιωτικές χειροποίητες κάρτες (καρτ ποστάλ), κατασκευές και χαϊκού, τα οποία ετοίμασαν τα παιδιά κι έστειλαν στα δύο πρώτα σχολεία μαζί με τοπικά προϊόντα της Ημαθίας ανοίγοντας έτσι έναν δίαυλο συνεργατικής επικοινωνίας μέσω και αλληλογραφίας.

Παρακολουθήστε το βίντεο με όλες τις δράσεις παρουσίασης του τόπου μας καθώς και το e-book που δημιουργήσαμε με αφήγηση από τα ίδια τα παιδιά. Στο κάτω μέρος της κάθε σελίδας, πατώντας το μπλε κουμπί, μπορείτε να πάρετε πληροφορίες για τα χωριά μας, Αγία Μαρίνα και Τρίλοφο.

Καλή περιήγηση!